Kahin Baba Vanga Kimdir?Gerçek adı Vangeliya Pandava olan Baba Vanga 31 Ocak 1911'de Bugünkü Macaristan topraklarında bulunan Strumitza kentinde dünyaya gelmiştir.Bir çok kehaneti tutan Vanga ninenin yüzyıllar sonrası için bile kehanetleri var ve ilginçtir ki bu kehanetlerin çoğu zamanı geldiğinde tutmaktadır.

Yaşam hikayesi de bir hayli ilginç olan Baba Vanga günümüzde bile en büyük kahinler arasında gösterilmektedir yıllar önce ölmesine rağmen.Premature bir bebek olarak dünyaya gözlerini açan Vanga,öleceği düşünüldüğünden dolayı doğduğunda adı konulamamıştır ancak Vanga hayata tutunmuş ve ismini almıştır.

16 yaşına geldiğinde Vanga çok talihsiz bir olay yaşar.Bir yıldırım çarpması sonucu Vanga gözlerini kaybetmiştir.Bazı kesimler ise kum kaçması sonucu  gözlerini kaybettiğini belirtmekte.Ancak bu olaydan sonra Vanga'nın hayatında birtakım şeyler değişmiştir.Bir tür yetenek kazanan Vanga ceşitli kehanetlerde bulunur ve bu kehanetler gerçekleşince Dünya çapında bir üne kavuşur.Kehanetleri yıl olmuş 2017 hala tutmakta;)

Baba Vanga, Bulgaristan'da 1989 yılında devrilen eski komünist diktatör Todor Jivkov dahil çok sayıda devlet adamını kehanetleri ile etkiledi. İkinci dünya savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB'nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga, 1996 yılında 84 yaşında hayata veda etti.


II. Dünya Savaşı'nın başında, 1941 yılında, Vanga'nın paranormal yetenekleri iyice ortaya çıkar. Bundan sonra Vanga, insanlara her türlü sorunlarıyla ilgili bilgi vermeye başlamıştır. Kaybolan bir eşya veya evcil bir hayvanın yerini söylemekte, hastalıklarla ilgili şifalı otları tavsiye etmekte, insanlara savaşın o zor günlerinde ihtiyaç duydukları optimizmi ve inancı aşılamakta, en önemlisiyse evine gelen kimseyi geri çevirmemektedir..

Vanga'nın kahinliği, 1967'de devlet tarafından meşrulaştırılır ve kendisi belediye hizmetine alınır. Kalabalıkla başa çıkması ve de rahatsız edilmemesi için özel görevliler tayin edilir. Belediye tarafından her gün görüşmek isteyene sıra verilir.

Vanga, geleceği görüyor fakat kaderi değiştiremiyor, dokunduğu herhangi bir nesneyi bütün ayrıntılarıyla tarif edebiliyor, bastığı toprakta yıllar önce ne olaylar geçtiğini bilebiliyordu.

1941-1996 yılları arasında, ünlü kahini ziyarete gelenlerin sayısı ile ilgili olarak birbirinden oldukça farklı bilgiler bulunur. Bu konudaki tahmini rakamlar, kesin olmamakla beraber 300 bin ile 1 milyon arasındadır!


''Prag'ı hatırlayın! Prag'ı hatırlayın!.. Şehrin üzerinde büyük güçler dolanıyor ve savaş.., savaş diye çığlık atıyorlar... Prag, içinde balık tutacakları bir akvaryuma dönüşecek..''

(Bu, 1968 yılının başında, transa girerken yaptığı kehanettir. Ağustos 1968'de, Rus tankları Prag'a girmişti..)

' Kursk sulara gömülecek ve tüm dünya onun için ağlayacak..''

(1980 yılında, Vanga'nın devlet televizyonuna yaptığı bu kehanetin anlamını, Vanga'nın kehanetleriyle çok ilgilenen Ruslar çözemediler. Ta ki 20 yıl sonra, 2000 yılında, Kursk'ta bir Rus denizaltısının batması sonucu, 118 denizcinin okyanus tabanında araçları içinde mahsur kalmasına ve trajik bir şekilde havasızlıktan boğulmalarına kadar..)

''Korku.. Korku!.. İki Amerikan kardeş, çelik kuşlar tarafından düşürülecek! Kurtlar, çalılarda ulur ve suçsuzların kanları deve gibi akar..''

(Rus Komsomolskaya Pravda Gazetesi)

'Bir gün Amerika'da beyaz ev siyah olacak, okyanusun ötesindeki siyah insanlar da beyaz..'' Obama'nın başkanlığını da bilmiştir.

(Gazeteci Svetlu Dukadinov''ın beyanına göre Vanga'nın bu kehaneti 1992 yılında yapıldı.. -Bulgar Wikend gazetesi )

Vanga'nın gelecekle alakalı olan kehanetlerine geçmeden önce belirtmek istediğim bir şey var. Yukarıda okuduğunuz kehanetlerin tümü, bire bir olarak Vanga tarafından açıklanmış ve bazısı gazetedeki röportajlarında bazıları ise onu tanıtmak için çekilen belgesellerde geçmektedir. Fakat şu an birçok yerde Vanga'ya ait olmayan, uydurma kehanetler dolanıyor. Yukarıdaki kehanetlere dikkat ederseniz hiçbirinde spesifik bir tarih verilmemiştir. Şimdi de, Vanga'nın gelecekte olmasını beklediği kehanetlerine geçelim..


NELERİ BİLDİ
Baba Vanga'nın kayıtlara geçen, gerçekleşmiş kehanetlerinden bazıları şöyle:

"İki çelik kuş kulelere çarpacak, gökyüzü aydınlanacak" (11 Eylül saldırıları)
"Kursk su altında kalacak, bütün dünya arkasından ağlayacak" (2000 yılında 118 Rus askerine mezar olan denizaltının adı)
"Vladimir'in (Putin) zaferi dünyada her şeyi etkileyecek"
"İklimler değişecek" (küresel ısınma)
"Amerika'nın 44'üncü başkanı siyah olacak. Siyahi liderin gelmesinden kısa süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek, dünyaya barış değil, felaket getirecek"

GELECEKTE NELER OLACAK
Baba Vanga'nın ölümünden önce kayıtlara geçirilen kehanetlerine göre gelecekte insanoğlunu zor günler bekliyor. Kanserin dalga dalga yayılmasından komünizmin dönüşüne kadar birçok konuda öngörüde bulunan Baba Vanga, 2012'de kıyametin kopmasından korkanlara da iyi haberler veriyor. Çünkü Baba Vanga'ya göre, dünyanın sonu 3797 yılında gelecek.

Baba Vanga'nın gelecek ile ilgili kayıtlara geçmiş bazı kehanetleri ise şöyle:

"2011 – Radyoaktif dalgaların yoğunlaşması nedeniyle hayvan ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. Müslüman ülkeler kimyasal silahlar kullanacak"
"2014 – İnsanlığın yarısı kanserle boğuşacak"
"2016 - Avrupa'nın nüfusu azalacak"
"2018 – Dünyanın yeni hakimi Çin olacak"
"2043 – Müslüman bir devlet Avrupa'ya hükmedecek"
"2046 – Hastalıklı her organın yerine yenisi yapılacak"
"2076 – Bütün dünyada sınıfsız bir komünizm sistemi yerleşecek"
"2088 – Bütün hastalıklar birkaç saniyede tedavi edilecek"
"2097 – Kimse yaşlanmayacak"
"2167 – Yeni bir din gelecek"
"2304 – Ay'ın tüm sırları çözülecek"
"3797 – Dünyanın sonu gelecek. İnsanoğlu başka bir gezegene göçecek ve yeni bir hayat
başlayacak"

0 yorum: