Dünya Ne Zaman Yok Olacak?Stephen Hawking Tarihi Vermiş:)Ünlü fizikçi Stephen Hawking inanılmaz bir konu ortaya attı.Dünyanın yok olcağı tarihi bile vermiş Hawking.İnsanoğlunun kurtulması için başka bir gezegen bulması ve oraya taşınması gerekiyormuş.Tarih ise 2600 senesi olacakmış.Biz o zamana kadar ohohoooo:)Ben dünyanın bu tarihe kadar dayanacağından çok şüpheliyim:)Zor be usta:)


Çin’in başkenti Pekin’deki Tencent WE Zirvesi’ne video konferans yoluyla bağlanan Hawking, insanların faciadan kurtulmak için hayata uygun başka bir gezegen bulması gerektiğini söyledi. Hawking, dünyalıların varlığını milyon yıl daha uzatmak istiyorlarsa daha önce kimsenin gitmediği yerlere korkusuzca gitmesi gerektiğini dile de getirdi.


Sputnik'te yer alan habere göre insanoğlunun 2600 yılına kadar yok olabileceği uyarısında bulunan dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, artan nüfus ve enerji talebinin gezegeni felakete sürükleyeceğini belirterek Dünya’nın alev topu haline gelebileceğini kaydetti.


Yatırımcıları, komşu Alpha Centauri Sistemi’ne seyahati öngören Breakthrough Starshot adlı projesine destek vermelerini isteyen Hawking, bu sistemde hayat için uygun gezegenin olabileceğini tahmin ediyor.


Dünyaca ünlü fizikçi, Breakthrough Starshot projesinin uzay aracının ışık hızıyla sadece 20 yılda yıldızlara ulaşabileceğini açıkladı.


Konferansta konuşma yapan Breakthrough Starshot projesinin mevcut yöneticisi Pete Worden, 21. yüzyılın ikinci yarısında, Alpha Centauri yörüngesindeki hayata uygun gezegenin ilk görüntülerinin alınabileceğini ifade etti.

2 yorum:

  1. ilginç bir tespit olmuş ama komik geldi bana 😊 emeğinize sağlık sevgiler ...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler yorum için sevgiler:)

      Sil