Diriliş Ertuğrul Dizisindeki Ebu Mansur Kimdir?Ural'ın ölmesinin ardından diziye Tüccar Ebu Mansur karakteri ile Burak Hakkı katıldı. Yayınlanan yeni fragmanla dizide yer alacak olan Ebu Mansur'un tarihteki yerinin ne olduğu merak edildi. Bazı sitelerde dizideki karakterin İmam Ebu Mansur Muhammed bin Muhammed olduğu yazılsa da Ertuğrul Gazi'nin yaşadığı dönemde yaşamadığı görülmektedir. Bu yüzden dizideki karakter daha da merak uyardırmaktadır.

87 Bölümde ekrana gelecek olan yeni bölümde Ebu Mansur'un kim olduğu ortaya çıkacak. Dizide Ebu Mansur karakterini ünlü oyuncu Burak Hakkı canlandıracak.


Ebu Mansur, Sultan Alaaddin Keykubat mıdır?

Ebu Mansur Muhammed, Halep'ten gelen bir tüccardır. Halime Hatun, Tüccar Ebu Mansur'u bir yerlerden tanıyordur. Ebu Mansur ile ilgili bilgiler güncellenecektir. Diriliş Ertuğrul'a Tüccar olarak katılanlar hep düşman karakterinde olmuştur. Ancak Sultanın sırra kadem basması, akıllara, tüccar Sultan Alaaddin Keykubat mıdır?' sorusunu getiriyor. Ebu Masur'un Ertuğrul ile buluşması sonrası bu sorunun cevabını öğrenebileceğiz.

Vasilius ile karşılaşan Ertuğrul'u Tüccar Hasan ve adamlari izlemektedir. Tüccar Hasan'ın yanındaki adamı ona "Sultanım" diye seslenmiştir. Bu duruma bakarak Ebu Mansur'un Sultan Alaaddin Keykubat olduğunu söyleyebiliriz.
Burak Hakkı kimdir?

Burak Hakkı, Diriliş Ertuğrul'a katılan yeni isim oldu. 23 Mayıs 1972 yılında İstanbul'da doğan Hakkı, Erenköy İlkokulunu bitirdikten sonra Fenerbahçe Lisesinin ortaokulundan mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü'nden 11 Ekim 1995 tarihinde mezun oldu. Üniversite yıllarında basketbola iç içe olan Hakkı, Başak Gürsoy mankenlik ajansı ile modellik kariyerine başladı.

1993 Vizonshow u kazanarak “Bayvizon” ünvanını elde eden Burak Hakkı, 1994 yılında yapılan “Best Model of Turkey” yarışmasında birinci oldu. 1995 yılında Avustralya'da yapılan “Manhunt International” yarışmasında 4. Oldu, aynı zamanda en iyi fotomodel seçildi.

1994 best model of Turkey yarışmasında birinciliği paylaştığı Sema Şimşek ile 2001 Haziranı'nda evlendi. Bu evlilikten çiftin Rüzgar adında bir çocuğu oldu. Burak Hakkı, 2012 yılında Şimşek ile ayrıldı.

Burak Hakkı 2000 yılında oyunculuğa başladı.

0 yorum: