Rostov Katili Çikatilo Kimdir?
100 yılın en korkunç katillerinden biri de Rostov Kasabı olarak anılan Çikatilo'dur.Eski Sovyetler sınırında,bugünkü Ukrayna topraklarında doğmuştur.

Öylesine cani bir sapıktır ki öldürdüğü çoğu çocuğun cinsel organlarını çiğnemiştir.Bu onda bir ereksiyona yol açıyormuş.Normal yollardan ereksiyona uğrayamadığı için öldürerek ereksiyona uğruyormuş.Bu onda çok büyük bir haz bırakıyormuş.

19 yaşında ilk cinsel deneyiminde ereksiyona uğrayamadığı için başarısız olmuş.Kızlar tarafından bu yönde dalga geçildiği için kendinden nefret etmiş.Hatta intihara bile kalkışmış.Rostov Üniversitesini kazanmış ve okulu derece ile bitirmiştir.Zaman zaman ilişki denemiş ama bu denemeler hep hüsranla bitmiş.Bu onda büyük bir yara açmış. haline gelmiş.Bu saplantı sonucunda da ilk cinayetini işlemiş.22 Aralık 1978 tarihinde Yelena Zakotnova adlı 9 yaşındaki bir kız çocuğunu korkunç bir şekilde öldürerek işlemiştir.Kız çocuğunu fahişelerle buluşmak için aldığı eve götüren Çikatilo kıza evde cinsel saldırı yapmış.Ancak ereksiyon olamadığı için tecavüz gerçekleşmemiş.Kız kaçmaya çalışınca sinirlenen  Rostov katili Çikatilo,kızı karnından 3 kez bıçaklayarak öldürür.Bu anda ereksiyon olmuştur.Ne biçim bir sapıktır bu ki kız çocuğunu öldürürken ereksiyon olmuştur.Bununlada kalmayıp kız çocuğunun cinsel organını çiğnemiştir.

3 yıl sonra Lariso Tkaçenko adlı kıza rastlayan Çikatilo kendisini tutamayaral kızı Don Nehri yakınlarında bulunan bir ormana götürür.Cinsel ilişkiye girmek ister ancak yine ereksiyon olmaz ve yine canice kızı öldürür.Bu sefer sapık Rostov Katili Çikatilo kızın göğüslerini de yemeyi ihmal etmez.

9 ay sonra yine aynı senaryo yaşanır.Lyubov Biryuk 13 yaşımda bir kızdır.Çikatilo diğer cinayetlerindeki taktiği kullanarak kızı çalılık bir alana çeker ve 52 yerinden bıçaklar.Cinayetlerinde yaşamış olduğu haz onu diğer cinayetler işlemeye zorlamıştır.

Kaçırdığı kişilerle cinsel ilişki yaşamak ister Çikatilo ama ereksiyon problemi onu bir katile dönüştürür.Cinayetlerindeki ortak noktalarından biri de öldürdüğü kişilerin gözlerini oymasıdır.Neden böyle birşey yaptığı sorulduğunda ise Çikatilo'nun versidiği cevap ise ilginçtir.Öldürdüğü şahısların gözünde en son kendisinin görüldüğü için gözleri oyduğundan bahsetmektedir.

1978-1990 yılları arasında seri cinayetler gündeme oturmuştur.Ancak katil bir türlü yakalanamaz.Bunun üzerine Polis soruşturmayı derinleştirir ve bir suç haritası çıkartır.Genellikle cinayetler tenha bölgelerde ve ormanlık alanlarda yoğunlaşmaktadır.1990 yılında Polis İstasyon yakınlarında bir şahıs durdurur.Şahıs son derece soğuk kanlıdır.Öğretmen olduğu anlaşılan Çikatilo  'dan ilk başta şüphelenmez polis ta ki İstasyon yakınında bir ceset bulunana kadar.Polis tarafından sıkıştırılan Cani Rostov Katili Çikatilo suçunu itiraf eder.Bilinen 34 cinayet ve bilinmeyen 22 cinayeti işlediğini polise rahatlıkla anlatır.

Mahkemede anlattıkları  kan donduran cinstedir."Ben doğanın bir hatasıyım,deli bir  hayvanım  ve yaptıklarımı cinsel bir tatmin için değil,daha çok huzur bulabilmek için yaptım demiştir.

Başka yollardan iki adet çocuğu vardır Çikatilonun.Gayet sessiz sakin bir Edebiyat öğretmeni olması aslında onun yakalanmasını zorlaştırmıştır.

14 Şubat 1994'te Novoçerkassk cezaevinde başına sıkılan tek kurşunla idam edilmiştir.

2 yorum:

  1. Bu güzel paylaşım için cani gönülden teşekkür ederim hocam

    YanıtlaSil