Ayla Filmi 3 Haftada 2 milyona Ulaştı




Türkiye'nin Oscar için "Yabancı Dilde En İyi Film" kategorisinde aday adayı gösterdiği "Ayla" filmini 3 haftada yaklaşık 2 milyon kişi seyretti.

Vizyona çok iddialı giren Ayla filmi tam gaz yoluna devam ediyor.3 hafta gibi kısa sürede 2 milyona ulaşan filmden bakalım yeni rekorlar gelecek mi?

"Ayla" filminin yapımcısı Dijital Sanatlar'dan yapılan açıklamada, kahraman Türk askeri Astsubay Süleyman Dilbirliği ile minik Ayla'nın sevgi ve özlem dolu 65 yıllık hikayesinin, Türk halkını sinemada bir araya getirdiği belirtilerek, "Ayla" filminin yaklaşık 2 milyon kişi tarafından seyredildiği bildirildi.

Açıklamada, "Ayla" ekibinin, Anadolu'yu dolaşarak filmi sineseverlerle seyrettiği ve sorularını cevapladığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Bu özel etkinlik, geçtiğimiz hafta Zile'den başladı, Ankara ve İzmir'le devam etti. Kasım ayı sonuna kadar sürecek Anadolu turunda ekip Nevşehir, Adana, Antalya, Antakya, İskenderun, Gaziantep, Eskişehir, Konya'nın ardından Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin memleketi Kahramanmaraş'a gidecek."

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Türk Filmleri

Tüm zamanların en çok izlenen Türk filmlerini derledik arkadaşlar.Çeşitli kaynaklardan derlenen sıralama ise şu şekilde:


İlk Haftasonu Seyirci Açılış Rekoru - Türk Filmleri

#Film AdıDağıtımVizyon Tarihi3 Gün Seyirci% ToplamSalonSalon Ort.Toplam Seyirci
1Recep İvedik 5Mars Dağıtım16.02.20171.646.846%22.114001.1767.437.050
2Recep İvedik 4Tiglon21.02.20141.641.474%22.38651.8987.369.098
3Düğün Dernek 2: SünnetMars Dağıtım04.12.20151.380.122%22.713001.0626.073.364
4Recep İvedik 2Özen Film13.02.20091.209.453%27.97501.6134.333.144
5Fetih 1453Tiglon16.02.20121.161.250%17.77801.4896.572.618
6Recep İvedik 3Özen Film12.02.20101.153.071%34.77081.6293.326.084
7Kurtlar Vadisi: IrakKenDa03.02.20061.099.219%25.84802.2904.256.567
8Yahşi BatıUIP01.01.2010906.663%39.06931.3082.323.061
9A.R.O.GUIP05.12.2008816.304%22.06851.1923.707.086
10Eyyvah Eyvah 2UIP07.01.2011801.863%20.36501.2343.947.988
11Recep İvedikÖzen Film22.02.2008791.536%18.42303.4414.301.693
12Eyyvah Eyvah 3UIP31.01.2014778.475%22.83722.0933.414.212
13G.O.R.A.Warner Bros.12.11.2004716.965%17.94971.4434.001.711
14Osman PazarlamaWarner Bros.19.02.2016706.065%35.612265761.983.777
15New York'ta Beş MinarePinema05.11.2010703.330%20.27001.0053.474.495
16Kurtlar Vadisi: FilistinÖzen Film28.01.2011676.198%33.33641.8582.028.057
17Asmalı Konak - HayatWarner Bros.17.10.2003663.273%37.03941.6831.791.396
18Celal ile CerenTiglon18.01.2013601.334%21.16609112.853.772
19Çalgı Çengi İkimizPinema06.01.2017593.625%21.28656862.798.016
20Organize İşlerKenDa23.12.2005583.870%22.34441.3152.618.244
21Düğün DernekUIP06.12.2013572.838%8.22582.2206.980.070
22Ali Baba ve 7 CücelerMars Dağıtım13.11.2015539.639%29.58626261.828.311
23Berlin KaplanıUIP27.01.2012510.542%25.77506811.983.077
24Güneşi GördümPinema12.03.2009507.932%19.86407942.566.435
25Vizontele TuubaWarner Bros.23.01.2004504.219%17.43041.6592.894.802
26CM101MMXI FundamentalsTiglon03.01.2013501.923%13.13051.6463.842.535
27Mucize (2015)Pinema01.01.2015487.818%13.16307743.737.605
28Kolpaçino 3.DevreUIP11.03.2016484.404%34.33571.3571.412.639
29Hababam Sınıfı 3,5Özen Film06.01.2006450.783%21.82801.6102.068.165
30Kelebeğin RüyasıUIP22.02.2013430.819%19.95787452.167.456
31Selam: Bahara YolculukMars Dağıtım13.03.2015418.557%24.94329691.683.497
32Çakallarla Dans 4UIP25.11.2016415.343%30.75537511.351.247
33Hababam Sınıfı AskerdeÖzen Film14.01.2005406.068%15.73501.1602.587.824
34Kardeşim BenimMars Dağıtım15.01.2016403.841%19.54628742.070.949
35Pek YakındaWarner Bros.02.10.2014398.864%18.29274302.187.278
36Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan SevgisineÖzen Film05.12.2008390.592%16.93431.1392.315.902
37Av MevsimiWarner Bros.03.12.2010389.213%18.46525972.116.192
38Çakallarla Dans 3: Sıfır SıkıntıMars Dağıtım05.12.2014380.063%22.84209051.666.330
39Osmanlı CumhuriyetiUIP21.11.2008376.957%26.52061.8301.423.303
40VizonteleWarner Bros.02.02.2001367.255%11.1953.8663.308.120
41Sen Kimsin?UIP02.03.2012362.798%22.85007261.592.471
42GörümceMars Dağıtım02.12.2016353.620%18.54088671.914.199
43Kocan Kadar Konuş: DirilişUIP01.01.2016352.338%26.44388041.332.907
44Nefes: Vatan SağolsunMedyavizyon16.10.2009334.215%13.76085502.436.780
45İkimizin YerineUIP21.10.2016332.216%24.24896791.373.260
46Aşk Sana BenzerMars Dağıtım23.01.2015330.696%23.54187911.406.620
47Romantik Komedi 2: Bekarlığa VedaPinema14.02.2013328.534%21.82841.1571.507.603
48Olanlar OlduMars Dağıtım20.01.2017319.176%17.65226111.810.568
49AylaWarner Bros.27.10.2017312.135%15.95166051.961.193
50Keloğlan Kara Prens'e KarşıKenDa06.01.2006312.000%31.32891.080997.238